Tylu młodych, uśmiechniętych i zadowolonych narciarzy stok Dębowca w Bielsku-Białej dawno nie widział. 5 stycznia to miejsce przeżyło prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą 11. Narciarskiego Pucharu Reksia. Warunki śniegowe były wyśmienite. To szczególnie ważne, bo Puchar Reksia na stoku Dębowca odbył się pierwszy raz od kilku lat.

Na starcie dwóch zjazdów stanęło prawie 400 zawodników, z których najmłodsi nie przekroczyli trzeciego roku życia. Tradycyjnie pierwszy zjazd wykonał Reksio, towarzyszył mu zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

– Fajnie się jedzie, ale przy takiej publiczności wzrasta trema – żartował ze sceny włodarz. – Serdecznie was wszystkich pozdrawiam w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, życzę miłej zabawy, super wyników, dużo uśmiech na twarzy i bawmy się! – dodał.

I dobrej zabawy na pewno nie brakowało. Tylu uśmiechniętych twarzy małych zawodników na próżno szukać w innym miejscu. Widać było, że rywalizacja sprawia im ogromną radość, niezależnie od wieku – z uwagą nasłuchiwali lokat po zjeździe. Powagi sytuacji dopełniał fakt, że wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe i prezenty, a najlepsi w swoich grupach wiekowych zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami i wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

– Cieszymy się niezmiernie, że w końcu udało się rozegrać zawody w Bielsku-Białej. Pogoda sprzyja. Rozeszło się 400 pakietów startowych. Uważam, że to nieprawdopodobny sukces. Były już edycje z podobną liczbą zawodników, jednak pandemia zmieniła rzeczywistość. Natomiast dzisiejszy dzień pokazuje, że wracamy do normalności – mówiła pomysłodawczyni Pucharu Reksia Barbara Ilewicz.

11. Narciarski Puchar Reksia rozegrany został pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz prezes Fundacji Reksia Heleny Filek-Marszałek. Honorowym patronatem zmagania młodych narciarzy objął Minister Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii tej imprezy patronat nad Narciarskim Pucharem Reksia objął Polski Związek Narciarski. Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel przyglądał się zmaganiom młodych zawodników.

– Niestety takich imprez, jak Puchar Reksia, jest za mało – podsumował. – Życzylibyśmy sobie, żeby w każdym większym mieście była przynajmniej jedna tak duża impreza. To jest 11. edycja, więc to też pokazuje tradycję. Bielsko-Biała jest fajną lokalizacją, tu jest bardzo dużo mieszkańców i spory potencjał dla dzieciaków. Bez takich wydarzeń nie mamy tak naprawdę ani sportu wyczynowego, ani zdrowego trybu życia. Możemy uprawiać sporo dyscyplin w lecie, a nie mamy tej alternatywy zimowej: czy to nart biegowych, czy to nart zjazdowych jak tutaj – dodał Jan Winkiel.

Wszystkie wyniki 11. Narciarskiego Pucharu Reksia są pod adresem: http://pucharreksia.pl/2023/02/05/wyniki-11-narciarskiego-pucharu-reksia/#sec_page.

Kolejne edycje z cyklu Pucharu Reksia – Rowerowy Puchar Reksia odbędzie się na bielskich Błoniach 4 czerwca br., a 12. Narciarski Puchar Reksia został zaplanowany na 18 lutego 2024 roku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.