Zminimalizowanie uciążliwości dla kierowców podczas budowy drogi S1 to jedno z wyzwań towarzyszących nie tylko wykonawcy inwestycji – firmy Mirbud S.A., ale również Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. 

Miejski Zarządu Dróg w Bielsku-Białej jest w ciągłym kontakcie z realizującą odcinek Dankowice-Suchy Potok spółką Mirbud S.A, dzięki temu już na wstępnym etapie budowy udało się zminimalizować utrudnienia w ruchliwym centrum Hałcnowa. W miejscu przecięcia ulicy Wyzwolenia trasa S1 pobiegnie nowym obiektem mostowym ponad drogą. Tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy w tym miejscu zakłada powstanie kilkusetmetrowego odcinka objazdu.

Projekt objazdu w rejonie skrzyżowania z ul. Zagrody pierwotnie zakładał wykonanie biegnącego równolegle do przebudowywanego odcinka tzw. bypass’u. Ten jednak miał funkcjonować w oparciu o ruch wahadłowy, a jego nawierzchnia miała zostać wykonana z betonowych płyt. Nietrudno przewidzieć, że w godzinach szczytu przejazd przez centrum dzielnicy zostałby niemal sparaliżowany. W efekcie wspólnych ustaleń tymczasowa organizacja ruchu w tym miejscu zostanie zmodyfikowana. MZD wynegocjował bowiem z Mirbudem budowę objazdu w technologii asfaltowej.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.