W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej od 2 lutego można oglądać wystawę pt. Trzy twarze, której autorem jest Piotr J. Figiel. 

2 lutego w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy Piotr J. Figla pt. Trzy twarze, która jest wyborem z ponad 200 dzieł artysty należących do kilku cyklów malarskich (People are strange, People are different, Przenikanie, Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie… i in.).

– Tytuł Trzy twarze symbolizuje różne stany duszy, psychiki człowieczej, różne emocje, stany świadomości, etapy życia w czasie naszego istnienia i przemijania – mówił autor prac podczas otwarcia wystawy. 

Piotr J. Figiel jest artystą wszechstronnym, wypowiadającym się poprzez prawie wszystkie rodzaje sztuki: malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografikę, poezję, prozę, performance, muzykę. Szczególnie interesuje go synteza i kompilacja sztuk, parateatralne przedstawianie poezji, obrazo-wiersze. 

Na okoliczność spotkania artysta ułożył specjalny wiersz, przypominający o jego korzeniach, które sięgają Bielska-Białej. 
Wernisaż jest zapowiedzią wieczoru autorskiego promującą książkę Piotra J. Figla pt. Trzy twarze, który odbędzie się 23 lutego w Książnicy Beskidzkiej. 

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.