Kolejny tir z pomocą dla Ukrainy

Ponad 19,5 t towaru, głównie żywności znalazło się w kolejnym szóstym już tirze, który wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy. Transport trafi do Kicmania w zaprzyjaźnionym powiecie czerniowieckim, a stamtąd część produktów pojedzie dalej – do żołnierzy walczących na froncie.

– Udało się tak szybko wysłać kolejny transport dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Niemiec. Pod koniec minionego roku przyjechał do nas tir z powiatu Rhein-Erft. Część palet: z butami, mlekiem i odzieżą dołożył bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękuję za to, bo działając wspólnie jesteśmy w stanie nadal pomagać walczącym sąsiadom – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W kolejnym transporcie znalazły się głównie przetwory warzywno-owocowe. Jest też paleta z używanymi monitorami do komputerów, które dotarły z Niemiec oraz gaśnice. Jak informuje Marek Rączka, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie wysłano również koszulki, skarpetki, polary i kurtki przeciwdeszczowe.

– Ostatnio część naszego transportu trafiła do Krematorska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, czyli tam gdzie toczą się najcięższe walki. Tam zostały przekazane armii. Teraz będzie pewnie podobnie – mówi Marek Rączka.

W załadunku i magazynowaniu towaru pomogła nam firma Prosperplast.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.