Strażacki Konkurs Plastyczny

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego po raz kolejny ogłosił ogólnopolski konkurs plastyczny na temat działalności straży pożarnej. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy ochrony lasów.

Do udziału w konkursie pod hasłem Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat strażacy zaprosili chętnych od przedszkolaków po osoby dorosłe. Jak łatwo się domyślić po tytule, tegoroczna edycja konkursu odbędzie się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w związku z 100-leciem istnienia i działalności Lasów Państwowych. Prace odnoszące się do zagadnienia ochrony środowiska i klimatu będą mile widziane. 

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działaniami ratowniczo-gaśniczymi, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją i życiem środowisk strażackich oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych wobec strażaków. Chodzi także o rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Prace oceniane są w pięciu grupach wiekowych:
I grupa – przedszkola
II grupa – szkoły podstawowe (kl. I – IV)
III grupa – szkoły podstawowe (kl. V – VIII)
IV grupa – szkoły ponadpodstawowe
V grupa – osoby dorosłe

Etapy konkursu:
eliminacje środowiskowe (szkoły, przedszkola) – powinny być zakończone do 30 listopada br.,
eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne – do 31 grudnia 2022 r.,
eliminacje powiatowe – do 31 stycznia 2023 r.,
eliminacje wojewódzkie – do 28 lutego 2023 r.,
eliminacje centralne – powinny być zakończone do 31 marca 2023 r.

Regulamin i karta zgłoszenia pod linkiem: http://www.zosprp.katowice.pl/

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.