Zabawki ratują zwierzaki i kalendarz

Już 26 listopada w Galerii Sfera odbędzie się kolejna, choć bardzo wyjątkowa edycja akcji Zabawki ratują zwierzaki. Oprócz tradycyjnego kiermaszu charytatywnego swoją premierę będzie miał kalendarz stworzony przez wolontariuszy z bielskiego schroniska Domdlapsa. Zabawki, które znajdą się na kiermaszu, można już dziś przynosić do punktu informacyjnego galerii.

Akcja Zabawki ratują zwierzaki to cykliczne wydarzenie organizowane przez Galerię Sfera wraz z Fundacją Ekologiczną Arka. Jej celem jest pomoc lokalnym organizacjom, które zajmują się opieką nad porzuconymi i schorowanymi zwierzętami. Najbliższy finał akcji odbędzie się 26 listopada w foyer Galerii II i będzie doskonałą okazją, aby nie tylko pomóc potrzebującym zwierzętom, ale również nadać drugie życie niechcianym zabawkom, które zalegają na domowych półkach, niczym bohaterowie pewnej popularnej animacji dla dzieci.

Inauguracja psiego kalendarza

– Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mieli możliwość nabyć nową edycję psiego kalendarza. To już 12. edycja, którego pomysłodawcą jest grupa wolontariuszy z bielskiego schroniska Domdlapsa. To będzie również świetna okazja, by spotkać jego twórczynie: Martę Lelek i Olę Orubę, a przy okazji otrzymać ich autograf – mówi pomysłodawca akcji Wojciech Owczarz z Fundacji Arka.

Kalendarz składa się z 12 fotograficznych portretów psów oraz ich historii, które zakończyły się szczęśliwe. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na pomoc medyczną, psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów z Bielska-Białej i okolic. Celem jego powstania jest również propagowanie idei Nie kupuj, adoptuj!, a wśród jego sponsorów znalazła się Galeria Sfera.

– Podziwiamy zaangażowanie wolontariuszy, którzy ratują czworonogi i zapewniają im nową, lepszą przyszłość. Dlatego zachęcamy, aby już dzisiaj przynosić swoje zabawki do punktu informacyjnego Galerii, a w ostatnią sobotę listopada pojawić się na miejscu i zostać posiadaczką lub posiadaczem specjalnego kalendarza, którego jednym z bohaterów jest Nero. Mamy nadzieję, że podobnie jak on, pozostałe psy znajdą nowe domy i wspaniałych mądrych właścicieli – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Galeria Sfera

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.