Jasienica: Cztery występy na show pływackim

Aż w czterech finałach wystąpiła pływaczka z Jasienicy Karolina Klajmon podczas sportowego show – Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim 2022.

Zawody pływackie w Gliwicach mają nietypową oprawę. W fazie eliminacji do finałów przystępuje po 10 najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii (wiek, styl, dystans). Ta część turnieju rozgrywana jest już w niezwykłych warunkach. Zgodnie z mottem imprezy „Gdy zgasną światła, pływanie stanie się widowiskiem”, zawodnicy w mroku, w rytm muzyki i pośród kolorowych świateł przystępują do rywalizacji. Walka o medale nabiera dodatkowego wymiaru i wyzwala niesamowite sportowe emocje.

W fazie dopołudniowych eliminacji mieszkanka gminy Jasienica i jej sportowa stypendystka, a zarazem zawodniczka UKS Nowy Klub Pływacki Bielsko, wywalczyła miejsca w czterech finałach: na dystansie 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem dowolnym. Po ciężkich zmaganiach w finałach, gdzie starty odbywały się praktycznie jeden za drugim, Karolina wywalczyła drugie miejsce w swojej koronnej konkurencji – na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

W zawodach łącznie wzięło udział 600 zawodników z 53 klubów z Polski oraz z zagranicy.

Gmina Jasienica

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.