Nowe tereny zielone powstają w Bielsku-Białej, a dotychczasowe są porządkowane. Wydział Gospodarki Miejskiej częściowo zagospodarował właśnie obszary po obu stronach ścieżki od Skweru Marzeń na osiedlu Wojska Polskiego w stronę ulicy Spółdzielców i skwer u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i 3 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Przy ścieżce na osiedlu Wojska Polskiego od niedawna rośnie dwadzieścia ozdobnych wiśni odmiany Amanogawa, które wiosną obsypią się różowymi kwiatami, pięć ozdobnych jabłoni Mokum z kwiatami w kolorze czerwonym oraz białe derenie o czerwonych pędach nasadzone w kształcie fali. Całość dopełniają nasadzenia róż na skarpie. Do tego jeszcze nowe ławki i kosze na śmieci.

Na skwerze u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i 3 Pułku Strzelców Podhalańskich pojawiło się ponad 150 krzewów róż Giro d’Italia. Jest to kultowa, nowoczesna i kwitnąca na różowo odmiana. Między różami, naprzemiennie w pasach po łuku, rośnie już, również, ponad 150 kęp trawy – ostnicy cieniutkiej Ponytails.

To nie koniec planów Wydziału Gospodarki Miejskiej UM na nowe tereny zielone w mieście lub wzbogacanie o nasadzenia już istniejących. Do kilku powstałych w najbliższych miesiącach dołączy jeszcze jedenaście lokalizacji.

Gotowe już tereny oglądał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

– Tylko czekać wiosny, kiedy to wszystko zakwitnie i da rzeczywiście spodziewany efekt – mówił prezydent. – Staramy się, aby takich zielonych, przyjaznych mieszkańcom miejsc było w mieście jak najwięcej. W planach są już kolejne lokalizacje. Nie wykluczone, że niektóre z nich uda się zagospodarować jeszcze w tym roku – dodał.

Nowe rośliny pojawiały się też na rabatach na placu Ratuszowym i w donicach na murze wzdłuż rzeki Białej. I co warte uwagi, są to rośliny wieloletnie, a co za tym idzie, generujące oszczędność z racji braku konieczności corocznej wymiany ziemi oraz obsady.

Modernizacji doczekał się też skwer przy ul. Romana Dmowskiego. Od niedawna rosną tam hortensje bukietowe Polar Bear w efektownym białym kolorze, kontrastowo do nich posadzono krzewuszkę cudowną Pink Poppet w kolorze ciemnoczerwonym, oprócz tego brzozę karłowatą oraz pęcherznicę kalinolistną Diable D’or. Całość w rzędach wzdłuż drogi oraz parkingu przy ul. Romana Dmowskiego tworzy niebanalne zestawienie kolorów.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.