Policja: Sprawcy pobicia trafili do więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku wytropili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Buczkowice podejrzanych o pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała 37-latka. Sprawcy zaatakowali z powodu kłótni podczas wspólnego spożywania alkoholu. Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 sierpnia w godzinach nocnych na terenie boiska sportowego w Buczkowicach. 37-letni pokrzywdzony w miejscu tym wraz z innymi mężczyznami spożywał alkohol. W trakcie spotkania pomiędzy uczestnikami doszło do kłótni, w wyniku której dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego, zadając mu wiele kopnięć i uderzeń w głowę. Nieprzytomnego 37-latka nad ranem zauważył przechodzień, który wezwał pogotowie. Pokrzywdzony został przetransportowany karetką do szpitala. Z uwagi na brak dokumentów nie można było ustalić tożsamości mężczyzny. Poza tym obrażenia jakie zostały u niego stwierdzone świadczyły, iż powstały one w wyniku udziału osób trzecich. Pokrzywdzony z uwagi na jego stan zdrowia został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku.

Z uwagi na brak kontaktu z pokrzywdzonym prowadzili bardzo wytężone działania zmierzające do ustalenia przyczyn, okoliczności i sprawców tego czynu. Ustalali tożsamość pokrzywdzonego. Następnie na podstawie dalszych działań procesowych i operacyjnych śledczy we współpracy z dzielnicowymi ustalili personalia pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Buczkowice, który został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty za pobicie z narażeniem na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do popełnionego czynu, jak również nie podał danych swojego kolegi, wraz z którym pobił 37-latka. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Już po paru dniach, dalsze intensywne czynności policjantów doprowadziły do ustalenia danych personalnych drugiego ze sprawców, którym okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Buczkowice. Mężczyzna, w związku z wcześniejszym zatrzymaniem do sprawy pobicia ukrywał się przed organami ścigania. Usłyszał on zarzut pobicia, z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo wystąpienia skutku określonego w art. 156 § 1 kodeksu karnego tj. spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a następnie na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Obu podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.