„Znów pomogli studentom”

Sześć stypendiów wręczyli przedstawiciele Fundacji Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński podczas uroczystości podsumowania drugiej edycji programu stypendialnego 27 października w willi Sixta. Po raz pierwszy aż połowa wyróżnień przypadła absolwentom bielskich liceów, którzy kontynuują swoje studia na UJ na kolejnych latach.

Stypendia przyznawane są uczniom lokalnych szkół – liceów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego, którzy rozpoczęli lub kontynuują studia w Krakowie, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej bądź życiowej, osiągając przy tym dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce lub inne sukcesy o podobnym charakterze. W tym roku odbyła się druga edycja programu stypendialnego i po raz pierwszy fundacja przyznała aż sześć stypendiów.

Decyzję o tym, do kogo trafiły, podjęła rada fundacji, w skład której wchodzą: prof. Sławomir Kołodziej z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dramaturg Artur Pałyga i dyrektorka Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz. Prezesem fundacji jest radca prawny Grzegorz Pacek.

Stypendystami zostali:
– Mateusz Milewski, który ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej i obecnie rozpoczął studia na Wydziale Matematyki i Informatyki;
– Zuzanna Malarczyk, która ukończyła Akademickie Dwujęzyczne Liceum Oxford Secondary School i obecnie rozpoczęła studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej;
–  Klaudia Nowak, która ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej i obecnie rozpoczęła studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu;
– Maria Rybak, która również ukończyła Żeromskiego, ale obecnie jest już po drugim roku studiów na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii;
– Hanna Kania, absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, która obecnie jest już po pierwszym roku studiów na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej;
– Anna Juszczyk, która ukończyła VIII Liceum Szkół Medycznych, ale obecnie jest już po trzecim roku studiów na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.

Fundacja serdecznie gratuluje wszystkim uhonorowanym. Jak czytamy w komunikacie: to niezmiernie miło widzieć, jak wspaniałe wyniki w nauce osiągacie, często wbrew różnorodnym przeciwnościom.

Tegoroczna edycja programu stypendialnego odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, a stypendystom w imieniu włodarza miasta gratulowała podczas uroczystości naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego Ewa Szymanek-Płaska.

Fundacja Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński utrzymuje się wyłącznie dzięki wsparciu osób prywatnych, nie pobiera żadnych dotacji, nie jest dofinansowana przez instytucje publiczne, a jednocześnie nikt z osób zaangażowanych w jej działalność nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Szczegóły inicjatywy na stronie http://zbbnauj.pl/wesprzyj/.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.