Nagrodzeni za otwarcie oczu i dyskusji

Dwa przedstawienia Teatru Lalek Banialuka – poruszające istotne dla młodych ludzi tematy – Włosy mamy oraz Zakazane dzieci – opowieść korczakowska zostały docenione na festiwalach w Warszawie i w Toruniu.

21 października jury dziecięce 28. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Toruniu – w składzie: Elżbieta Romanowska, Marta Lubańska i Szymon Strąk – przyznało Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 3.000 złotych najlepszemu przedstawieniu dla dzieci – spektaklowi Włosy mamy z Teatru Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

Z kolei Jury 26. Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Korczak Dzisiaj w Warszawie 23 października wyróżniło spektakl Zakazane dzieci – opowieść korczakowska. W werdykcie napisano, że wyróżnienie bielskie przedstawienie otrzymało: za odnalezienie siebie w tej historii, za możliwość poczucia krzywdy i pochylenia się nad nią, za otwarcie oczu i zaczęcie wielopokoleniowej dyskusji.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.