Powiat bielski: Zajęcia dla uchodźców na listopad

To mogą być zajęcia ruchowe dla dzieci, nauka języka polskiego dla dorosłych lub pomoc psychologa. Trwa program dla uchodźców wojennych z Ukrainy „Poznajmy się – program integracyjny powiatu bielskiego”. Zajęcia w Porąbce, Buczkowicach i Bystrej są bezpłatne i nadal można z nich korzystać. Znamy już rozkład zajęć na listopad 2022 r. (poniżej)

Ukraińscy uchodźcy mogą skorzystać z pomocy prawnika i psychologa. W tygodniu po południu oraz w weekendy odbywają się także: nauka języka polskiego dla dorosłych, zajęcia poznawcze z kultury polskiej, a dla dzieci i młodzieży spotkania artystyczne i ruchowe. 

Kto może wziąć udział w programie? Każdy chętny Ukrainiec ze statusem uchodźcy wojennego, który znalazł schronienie w powiecie bielskim. Kto pierwszy ten lepszy, bo program jest rozpisany na ok. 300 osób. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie na stronie internetowej powiatu w zakładce- Ukraina/Informacje. Z takim wnioskiem można przyjść od razu na zajęcia, które odbywają się w OSP Bystra (zajęcia z psychologiem w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej), Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych DWD w Porąbce oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach albo złożyć dokument w urzędach: w Porąbce, Wilkowicach, Buczkowicach i Szczyrku, czy w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Program jest bezpłatny, trzeba tylko dojechać na zajęcia.

Rozkład zajęć na listopad 2022 r. znajdziecie tu: 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.