Anna Seniuk: Nietypowa baba jestem

Fani Anny Seniuk mieli okazję spotkać się ze znaną i lubianą aktorką teatralną i filmową 20 października w Książnicy Beskidzkiej. Spotkanie poprowadziła córka aktorki Magdalena Małecka-Wippich. Publiczność wysłuchała ciekawych historii z życia artystki i planów filmowych, zadawała pytania, na które aktorka chętnie odpowiadała.

Anna Seniuk to wybitna polska aktorka teatralna i filmowa, niezapomniana Madzia z serialu Czterdziestolatek. Urodziła się w Stanisławowie w roku 1942. W trakcie swojej kariery zawodowej zagrała w wielu filmach i spektaklach, ma za sobą również epizody dubbingowe. Od 1998 roku jest profesorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Artystka otrzymała wiele nagród i odznaczeń, w tym: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka Klubu Miłośników Teatru za zasługi w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Niedawno aktorka wraz z córką napisały książkę – Nietypowa baba jestem, czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich., której promocja stała się okazją do spotkania w Książnicy Beskidzkiej. Jak podkreśliła aktorka, książka ta została napisana dla dzieci i wnuków, aby nie zapomnieli o swojej rodzinie i wiedzieli, kto jest kim.

Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich opowiadały anegdoty – o remoncie mieszkania, pracy na planie filmowym w ciąży, nauce jazdy konnej czy też o niebezpiecznych sytuacjach na planie. Opowieści okraszone były zdjęciami. Widzowie mieli wiele pytań do Anny Seniuk, a artystka chętnie z nimi rozmawiała. 

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.