Pół wieku samochodówki 

Zbliża się okrągły, piękny jubileusz szkoły przy ul. Filarowej 52 w Bielsku-Białej. Mieszczący się tam Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących 29 listopada będzie obchodził swoje 50-lecie.

W murach popularnej nie tylko w Bielsku-Białej samochodówki kształcili się i wciąż kształcą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38, Branżowej Szkoły I Stopnia nr 5 i Technikum nr 5. Placówka już od pół wieku przygotowuje na podbeskidzki rynek profesjonalnie wykształconych pracowników w zawodach m.in. technika pojazdów samochodowych, technika mechanika, technika spedytora, mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych, a w ostatnich latach technika transportu drogowego, technika automatyka i technika robotyka oraz magazyniera logistyka. Kierunki kształcenia dostosowane do wymogów rynku pracy zawsze cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych, co potwierdza zwiększający się w ostatnich latach nabór do klas pierwszych Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia.

W ramach obchodów jubileuszu 50-lecia, oprócz uroczystej gali, szkoła przygotowuje imprezy i wydarzenia towarzyszące, m.in. – grę terenową Adventure Lab, Akcję z Policją, rajd szkolny na Magurkę Wilkowicką, mecz siatkówki nauczyciele vs. uczniowie oraz konkurs 50 lat dobrej energii. 

Świętując jubileusz, placówka włączyła się także w Jarmark w Białej, organizowany podczas Dni Bielska-Białej. Była również obecna podczas startu wyprawy Maluchów do Turynu.

O tych i innych wydarzeniach już teraz można przeczytać na stronie zssio.pl w zakładce jubileusz 50-lecia szkoły. 

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.