Autobusem na groby bliskich

Kursowanie linii nr 7 w 1 listopada zostało tak zmodyfikowane, aby maksymalnie jak tylko jest to możliwe ułatwić pasażerom dostanie się na groby bliskich w dniu Wszystkich Świętych. 

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że we wtorek, 1 listopada, autobusy linii nr 7 zostają skrócone do relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa i będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy.

W godzinach od 8.00 do 20.00 uruchomione zostaną autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. W tych samych godzinach autobusy kursować będą też co 30 minut na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką. W kierunku os. Kopernika kursy wariantowe od przystanku Piastowska Lubertowicza zostają poprowadzone ulicami – Listopadową, Grunwaldzką, Browarną, Cieszyńską oraz Jesionową. W kierunku Kamienicy kursy wariantowe od przystanku Osiedle Kopernika zostaną poprowadzone ulicami: Jesionową, Cieszyńską, Browarną, Grunwaldzką oraz Wyspiańskiego.

Na wariantowej trasie przejazdu do/z osiedla Kopernika nie będą obsługiwane przystanki: Wyspiańskiego Starostwo Powiatowe, Wyspiańskiego Szpital Miejski oraz Sobieskiego Wyspiańskiego. Dodatkowo obsługiwane będą przystanki: Grunwaldzka Szpital Miejski oraz Osiedle Kopernika. Trasa przejazdu autobusów realizujących kursy podstawowe nie ulega zmianie.

Ponadto w godzinach od 9.30 do 17.00 uruchomione zostają dodatkowe autobusy na skróconej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec co 15 minut.

W dniach 29-30 października oraz 1 listopada na linie nr 7 dysponowany będzie tabor przegubowy o zwiększonej pojemności (18-metrowy). 31 października część brygad linii nr 7 obsługiwana będzie taborem przegubowym.

Od 29 października do 2 listopada uruchomiony zostaje dodatkowy przystanek w kierunku Kamienicy – Karpacka Cmentarz. 31 października oraz 2 listopada przystanek będzie obsługiwany także przez linię nr 18.
W okresie 29-30 października oraz 1 listopada na linie nr 15, 23 i 32 dysponowany będzie tabor o zwiększonej pojemności (12-metrowy).

Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl. Aby wyszukać nowy rozkład jazdy należy wybrać linię nr 7, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 1 listopada br.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.