Piknik „Moja siła to rodzina” za nami

Moja siła to rodzina – piknik pod tym hasłem odbył się 24 września w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej już po raz 14.

Piknik miał na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży oraz rodzin naszego miasta zdrowego stylu życia, wskazanie rodzinom atrakcyjnych, alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. W jego trakcie można było wziąć udział w warsztatach rękodzieła oraz w konkursach dla rodzin.

Odbyły się m.in. warsztaty malowania na szkle, ozdabiania przedmiotów metodą kropkową, tworzenia biżuterii, ozdabiania toreb, wykonywania zabawek z filcu, łapaczy snów, ptaszków z włóczki itp.

Zorganizowany został pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czynne było stoiska profilaktyczne prowadzone przez Komendę Miejską Policji oraz Straż Miejską, ustawiono tor przeszkód z elementami sprzętu ratowniczo-gaśniczego przygotowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Podczas pikniku pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z działu Pieczy Zastępczej zachęcali rodziny biorące udział w zabawie do podzielenia się swoim domem, miłością i ciepłem z dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą pozostać w rodzinie biologicznej.

O zdrowie uczestników pikniku zadbał Beskidzki Hurt Towarowy, sponsorując owocowy poczęstunek.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.