Bielsko-Biała: Z dziećmi i dla dzieci

Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol w Bielsku-Białej działa już 25 lat. 27 września w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się spotkanie prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego z najbardziej doświadczonymi pracownikami Parasola.

– Nasze spotkanie w tym miejscu, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dla miasta, nie jest przypadkowe. Chciałbym w ten sposób podkreślić, jak wasza instytucja i to, czym się zajmujecie, są ważne dla miasta. Dzieci to nasza przyszłość, ale niestety coraz więcej z nich potrzebuje różnorodnego wsparcia i tutaj jest ogromna państwa rola, za której spełnianie bardzo serdecznie dziękuję – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Zapowiedział, że następujące zmiany w działaniu zespołu mają usprawnić jego funkcjonowanie.

Z okazji jubileuszu zasłużonym pracownikom prezydent Bielska-Białej wręczył listy gratulacyjne. Dyrektor Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol Anna Olszowska podziękowała całemu zespołowi za profesjonalizm i zaangażowanie, które nie kończy się wraz z wyjściem z pracy, gdyż to jest nieustana praca z dziećmi i dla dzieci.

Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol jest jednostką organizacyjną miasta Bielska-Białej. Jego statutowym celem jest wsparcie rodziny i dziecka poprzez prowadzenie 10 placówek wsparcia dziennego, które m.in. organizują czas wolny i rozwój zainteresowań dzieci, prowadzą zajęcia z zakresu zdrowego stylu życia, realizują zajęcia profilaktyczne, opiekę pedagogiczną, pomoc psychologiczną, pomoc w nauce, oferują też posiłek.

Parasol oferuje 330 miejsc dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat, zamieszkałych w Bielsku-Białej. Placówki czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Pobyt w placówce jest nieodpłatny i dobrowolny.

Placówki Parasola to:

– Świetlica Zakątek Uśmiechu przy ul. Piotra Skargi 4 – 40 miejsc;
– Świetlica Fabryka Marzeń przy pl. Fabrycznym 1 – 40 miejsc;
– Klub Młodzieżowy Nad Dachami przy ul. Jana Sobieskiego 6 – 25 miejsc,
– Świetlica Kraina Narnii przy ul. Władysława Reymonta 5 – 40 miejsc, w tym 10 utworzonych w ramach projektu Dziecko – Rodzina – Przyszłość współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej,   budżetu państwa oraz Miasta Bielska-Białej, w ramach poddziałania 9.2.2 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – RIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020;
– Świetlica Ster przy ul. Sterniczej 8a – 30 miejsc;
– Świetlica Iskierka przy ul. Wapiennej 44 – 30 miejsc;
– Świetlica W Dolinie Wapienicy przy ul. Jaskrowej 11 – 35 miejsc;
– Świetlica Pod Aniołami przy ul. św. Jana Chrzciciela 22 – 30 miejsc;
– Świetlica Nad Stawami przy ul. Stawowej 29 – 25 miejsc;
– Świetlica Jutrzenka przy ul. Jutrzenki 22 – 35 miejsc.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.