Sportowy weekend z Maratonem Trzech Jezior za nami

Magia wody, gór i fantastycznych, beskidzkich widoków! Na starcie Maratonu Trzech Jezior pojawiło się kilkaset zawodników z całej Polski. 

Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na czterech dystansach biegów górskich poprowadzonych w rejonie jezior: Międzybrodzkiego, Żywieckiego i Czanieckiego. Najdłuższy z nich wynosił aż 46 kilometrów długości (ultramaraton). Wśród mężczyzn najszybciej pokonał go Andrzej Witek (3:47:08,5), a wsród kobiet linię mety najszybciej przekroczyła Agnieszka Tatarek-Konik (5:00:28,6). Zawodników gorącym aplauzem przywitały mażoretki „Gracja” ze Starej Wsi. 

Na mecie zawodów zlokalizowanej na stadionie LKS Zapora w Porąbce, uczestnicy mogli korzystać z rozmaitych stoisk gastronomicznych (w tym regionalnych ciast przygotowanych przez panie z KGW Porąbka), edukacyjnych oraz ścianki wspinaczkowej GOPR. Impreza nie mogła się odbyć bez doskonałej muzyki. Na scenie oprócz mażoretek „Gracja” zaprezentował się zespół The Postman. 

Całość zawodów transmitowana była na facebookowym profilu Maratonu Trzech Jezior, który dostępny jest pod linkiem:  https://www.facebook.com/Maraton3jezior/videos/508532027705466

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.