Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami

Dzielnicowi z czechowickiego komisariatu spotykają się z uczniami szkół podstawowych i przygotowują ich do bezpiecznego spędzenia zbliżających się wakacji. Mundurowi przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach oraz przestrzegają przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.

Mundurowi, przygotowując dzieci do letniego wypoczynku, tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo; w domu, na zakupach czy spacerze oraz jak zachować się w kontaktach z obcymi osobami, czy w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem. Dzieci mogą zadawać pytania o znaki drogowe i sytuacje, z jakimi spotykają jako piesi uczestnicy ruchu drogowego. Dzieci mogą podczas takich spotkań zapoznać się z policyjnym wyposażeniem i radiowozami.

Podczas takich spotkań stróże prawa uczą dzieci i młodzież także tego, że policjant jest osobą godną zaufania i zawsze można się do niego zwrócić o pomoc.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.