Jubileuszowo pod patronatem św. Floriana

Niemal 150 zawodników podzielonych na 4 grupy wiekowe wystartowało w XX Biegu Floriana w Świętoszówce gmina Jasienica. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, a najstarszy 70. Wszyscy biegacze w dobrej formie dobiegli do mety, a że był to bieg jubileuszowy każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz poczęstunek: gorąca strażacka kiełbasa przygotowana przez druhny z OSP ze Świętoszówki. Rzecz jasna dla zwycięzców były puchary i okazałe nagrody rzeczowe, które wręczał wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Bieg, któremu patronuje św Florian czyli  dobry opiekun strażaków miał charakter powiatowy i był organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Świętoszówce na czele z prezesem Józefem Stroką. Swój udział w organizację miało również Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Obserwatorem jubileuszowego biegu był Grzegorz Gawęda, radny powiatu bielskiego, na co dzień prezes OSP w Bestwince, który tak podsumował to sportowe wydarzenie: ważne, że  w tym biegu nie liczył się tylko wynik, ale (podobnie jak na Olimpiadzie) sam udział. Nie mam wątpliwości, że jest to doskonała promocja ruchu, aktywnego stylu życia i jednocześnie idei, które niosą Ochotnicze Straże Pożarne.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.