„Wilamowskie Śmiergusty 2022”

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19 powracają „Wilamowskie Śmiergusty”.

W dniach 28-29 maja br. zapraszamy do Wilamowic na stadion LKS „Wilamowiczanka”. Pierwszego dnia imprezy, w sobotę na scenie zaprezentują się m.in. Grupa Teatralna „Kurtynka”, Mażoretki „Nemezis” oraz Zespół „Pociąg Rock’n’Roll”.  Po koncertach o godz. 21.00. zaplanowano festyn z zespołem „Desperado”.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się o godzinie 15.00. występami zespołów regionalnych m.in. „Pisarzowianki”, „Dankowianie” oraz „Echo”. Zaprezentują się również m.in.  Mażoretki „Gracja” oraz czeski Zespół „Nafest Band”. 

Jako gwiazda wieczoru wystąpi Szymon Wydra z zespołem „Carpe Diem”. 

Nie zapomniano także o najmłodszych, z myślą o nich zaplanowano wesołe miasteczko, animacje i zabawy z „Fabryką Radości” oraz liczne stoiska z zabawkami i słodkościami. 

Dodatkową atrakcją w niedzielę będą prezentacje kulinarne z udziałem KGW Wilamowice oraz degustacja potraw ukraińskich. 

Wydarzenie zakończy pokaz sztucznym ogni. 

Działanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Solidarni w Partnerstwie: społeczna i międzykulturowa współpraca – kluczem do europejskiej solidarności”.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.