Kultura w sieci – sieci kultury

Do ostatniej fazy realizacji przeszedł projekt Kultura w sieci – sieci kultury w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Dzięki grantowi w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, placówki bielskiego Miejskiego Domu Kultury otrzymały nowy sprzęt do prowadzenia edukacji kulturalnej oraz działań animacyjnych on-line i w sposób cyfrowy.

Przedsięwzięcie umożliwia realizację działań z zakresu edukacji medialnej, wspólne odkrywanie świata wirtualnych obrazów, tworzenie za ich pomocą własnych twórczych wypowiedzi, dialogowanie z różnymi tekstami kultury.

Pozyskanie grantu ma też bardzo praktyczny wymiar. Dzięki pozyskanym środkom wymieniono stary sprzęt komputerowy Kubiszówki, który nie był już w stanie sprostać wymogom programów graficznych. Nowe komputery i monitory umożliwią prowadzenie atrakcyjnych dla młodych ludzi zajęć z programowania, grafiki komputerowej czy animacji poklatkowej. W domu kultury przy ulicy Juliusza Słowackiego powstała też pracownia audiowizualna, w której będą nagrywane materiały filmowe, realizowane podcasty czy webinaria.

W ramach projektu wyposażenie do studia streamingowego pozyskał też Dom Kultury w Komorowicach. Mobilny charakter sprzętu pozwala na prowadzenie relacji ze zdarzeń organizowanych w różnych placówkach MDK.

Obecnie trwają szkolenia z zakresu obsługi nabytego sprzętu.

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.