Co prawda do wydarzenia pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale już teraz seniorzy z Bielska-Białej i okolic, a nawet całego województwa śląskiego powinni zapisać sobie tę datę w kalendarzu. Od 13 do 15 czerwca bowiem w bielskiej hali pod Dębowcem odbędzie się druga edycja Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej i Targów Seniora Silver Silesia 2022.

W konferencji udział wezmą naukowcy, politycy oraz przedstawiciele instytucji realizujący politykę senioralną w środowiskach lokalnych. Jej główny nacisk będzie położony na seniora jako konsumenta, a główne założenie konferencji to Senior konsument mający wpływ na rozwój gospodarki. Organizatorami wydarzenia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego wspólnie z miastem Bielsko-Biała.

Organizatorzy przewidują, że w ciągu trzech dni udział w wydarzeniu weźmie w około 4.000 uczestników, 100 wystawców i 30 artystów na scenach.

Pierwsze targi odbyły się w 2019 roku, w kolejnych latach impreza nie była organizowana, ze względu na pandemię. Teraz w Bielsku-Białej odbędzie się jej druga edycja.

Imprezie towarzyszyć będzie Silver Scena – miejsce kulturalnych prezentacji seniorów. Swoje stoiska wystawią też śląskie szpitale, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa śląskiego.

– Po sukcesie ubiegłorocznego Miasteczka Zdrowia w Ożarowicach i Świerklańcu, zdecydowaliśmy, że Miasteczka Zdrowia będą instalowane m.in. podczas takich imprez, jak Targi Seniora, żeby umożliwić mieszkańcom szerszy dostęp do badań i konsultacje z lekarzami specjalistami – mówi członek zarządu województwa śląskiego, której podlega m.in. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Izabela Domogała.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli udać się na nie transportem zapewnionym przez władze Bielska-Białej. Pomiędzy halą pod Dębowcem a dworcem PKP Bielsko-Biała Główna kursować będą bezpłatne autobusy.

O szczegółach wydarzenia będziemy jeszcze informować.

UM Bielsko-Biała

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.