Powiat bielski zaprasza na „Majowy Bzik Miłosny” w wiosennym Obrodzie Rozmaitości

W ten i kolejny weekend zapraszamy do Czechowic-Dziedzic, gdzie w ramach Wiosennego Ogrodu Rozmaitości odbędzie się „Majowy Bzik Miłosny 2022”. 

13 i 20 maja (piątek)  oraz 14 i 21 maja (sobota)  to będą dni wypełnione  ciekawymi wydarzeniami, zaplanowanymi przez organizatorów przedsięwzięcia.  Wśród nich m.in.  malowanie na żywo z malarzem Florianem Kohutem, możliwość zakupu wyrobów pracowni ceramicznej „Rudy Kot”, zakup wyrobów rękodzielniczych z Warsztatów Terapii Zajęciowej Felicitas oraz artystyczne autoprezentacje. 

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Ogrodzie Edukacyjno-Sensorycznym przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. 

13 maja od godz. 15.00 oraz 14 maja od godz. 12.00 zachęcamy do odwiedzenia i zakupu wyrobów ceramicznych pracowni „Rudy Kot” z Wilkowic, gdzie będzie można nabyć biżuterię, kwiaty ceramiczne, ozdoby świąteczne, kolorowe magnesy oraz ceramikę użytkową np. kubki i filiżanki.

ZOBACZ PLAKAT 

13 maja (piątek) od godz. 15:00 rozpocznie się również sprzedaż wyrobów rękodzielniczych  z Warsztatów Terapii Zajęciowej Felicitas prowadzonych przez Stowarzyszenie „Felicitas Kreacja Rzeczywistości”. Będą to m.in. ręcznie wykonane przez osoby niepełnosprawne wytwory ceramiczne, krawieckie oraz florystyczne, powstałe w pracowniach na terenie Czechowic-Dziedzic i Kóz.  Kupując je można jednocześnie wesprzeć lokalną działalność tych warsztatów.

ZOBACZ PLAKAT 

Tego samego dnia, tj. 13.05. zapraszamy także na stoisko Pracowni „Sielska Chata”, gdzie twórcy zaproponują: własnoręcznie wykonane torby z bawełnianego sznurka, siatki bawełniane, czapki, kominy, rękawiczki, opaski, spinki i gumki do włosów.

ZOBACZ PLAKAT

Sobota, 14 maja br. zapowiada się równie ciekawie! W czechowickim Ogrodzie Rozmaitości odbędzie się malowanie na żywo z artystą Florianem Kohutem!  Każdy może przyjść i zobaczyć jak malarz tworzy swoje dzieła. 

ZOBACZ PLAKAT

14 maja (sobota) od godz. 12.00 rozpoczną się Artystyczne Autoprezentacje, na których zaprezentują się:

Lucyna Brzozowska – poetka, fotograf, mandale,

Jan Picheta – poeta, redaktor Kalendarza Beskidzkiego,

Bo Jaroszek – poeta, sztuki wizualne,

Ryszard Grajek – poeta, organizator Festiwalu Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice, 

Mateusz Michalczyk – poeta autor książki,

Bea Stoszek – haigi, linoryty.

ZOBACZ PLAKAT

21 maja od godz. 12.00 zapraszamy na stoisko Dominiki Paszek, na którym znajdą Państwo malarstwo, ceramikę i szkło.

ZOBACZ PLAKAT

Organizatorzy informują, iż w razie niepogody wydarzenie odbędzie się w innym terminie. 

Prosimy o śledzenie informacji dostępnych na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach KLIK oraz na profilu instytucji na portalu Facebook KLIK.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.