Beskid Śląski. Noc Muzeów 2022

Noc Muzeów 2022 już w ten weekend. Sprawdź szereg atrakcji, które przygotowały beskidzkie muzea.

Wydarzenie będzie miało miejsce przez najbliższe dwa weekendy maja. Jak zapowiada się harmonogram? Informacje znajdziecie poniżej.

Miasto Żywiec zaprasza do udziału w wydarzeniu. W celu zaprezentowania atrakcji zamieszczamy poniżej oficjalne wideo Muzeum Miejskiego w Żywcu, dotyczącego imprezy:

Skoczowska Noc Muzeów 2022 również startuje już 13 maja 2022. Harmonogram wydarzeń znajdziecie na poniższym plakacie:

Ciekawie zapowiada się również seria cykl imprez odbywających się w Ustroniu, w ramach których dostępne będą: wystawy, kino plenerowe, piknik, koncert i kiermasz książek.

Zwiedzający będą mogli bezpłatnie zwiedzić 12 obiektów, w tym m.in.: Muzeum Ustrońskie, Miejski Dom Kultury „Prażakówka”, Urząd Miasta, Galerię Rynek 4 i Dworzec Dobrych Myśli z największą w Europie wystawą lalek i misiów.

Ponadto wydarzenia Nocy Muzeów 2022 w Cieszynie i Bielsku-Białej odbędą się, za tydzień, w piątek i sobotę 20-21 maja.

Jak czytamy, na tegoroczną Noc Muzeów zaprasza Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej ‒ Zamek Książąt Sułkowskich.

  • Zwiedzanie Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej – Zamku Książąt Sułkowskich (ostatnie wejście do Muzeum o godz. 21.00)
  • Podczas Nocy Muzeów zwiedzający będą mieli okazję w ciekawy sposób zapoznać się z ekspozycją Zamku Książąt Sułkowskich poprzez Aktywne Zwiedzanie. Każdy chętny otrzyma kartę z zadaniem do uzupełnienia podczas zwiedzania, a przy wyjściu wymieni ją na drobny, muzealny upominek (Ilość kart pracy ograniczona).
  • Warsztat Czas na muzeum. Zegar to nie tylko miernik czasu, przedmiot codziennego użytku, ale także dzieło sztuki. Podczas warsztatu Czas na muzeum nie tylko poznamy ciekawe sposoby projektowania zegarów, ale także sami skonstruujemy wymarzony czasomierz. Wiek uczestników: 8-15 lat. Warsztaty od 16.00 do 20.00. (Ilość miejsc ograniczona).

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 maja w godzinach 16:00-22:00.

Obrazek domyślny
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.