Bielsko-Biała dla uchodźców. Rejestracja i opieka nad dziećmi

Punkt rejestracyjno-informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, w którym jest możliwe zarejestrowanie swojego pobytu na terenie miasta Bielska-Białej, działa od 9 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych.

Działa w Bielsku-Białej przy pl. Opatrzności Bożej 18 od poniedziałku do środy 7.30-15.30, w czwartki 7.30-18.00 i w piątki 7.30-13.00. W punkcie można również uzyskać informacje z zakresu m.in. legalizacji pobytu, bazy noclegowej, wsparcia rzeczowego, zapisów dzieci i młodzieży do szkół, przedszkoli itp.

Rejestracji można dokonać również przez formularz internetowy: https://bielsko-biala.pl/formularz-rejestracji-uchodzcy-z-ukrainy-przebywajacego-na-terenie-miasta-bielska-bialej

14 marca 2022 r. uruchomi swoją działalność Punkt Opieki dla Dzieci z Ukrainy w Świetlicy Fabryka Marzeń przy placu Fabryczny 1. Dla rodziców/opiekunów – którzy mają potrzebę załatwienia pilnych spraw urzędowych związanych z pobytem w Polsce, wizyt lekarskich itp. – otwarty zostaje punkt opieki dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat, w którym można zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00.

ОГОЛОШЕННЯ
З 14 БЕРЕЗНЯ 2022 ПОЧИНАЄ ДІЯТИ ПУНКТ ОПІКИ ДЛЯ ДИТЕЙ З УКРАЇНИ
Загальна кімната „Фабрика мрій”, Бельско-Бяла, вул.Плац Фабричний 1 (площа фабрична 1)
Для батьків / опікунів, котрим треба терміново вирішувати справи звязані з організацією проживання в Польщі (оформлення документів, працевлаштування, інші офіційні справи, візити до лікаря, тощо)
відкривається пункт догляду за дітьми віком від 5 до 17 років, де можна залишити дітей під наглядом викваліфікованих вихователів.
Графік работи: ПОНЕДІЛОК – П’ЯТНИЦЯ з 8.00 – 12.00.

UM Bielsko-Biała

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.