Rusza budowa Centrum Bajki i Animacji

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej rozpoczyna budowę Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Umowa na wykonanie inwestycji właśnie została podpisana. Otwarcie obiektu planowane jest w przyszłym roku.

Ruszają prace w ramach drugiego etapu budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej, które znalazło się w gronie dwudziestu zwycięskich projektów dofinansowanych z Funduszy Norweskich. Jak podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, łącznie złożono 224 wniosków. Ich sumaryczna wartość wyniosła ponad 2,88 mld złotych.

26 stycznia Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę z generalnym wykonawcą, którym jest wyłoniona w drodze przetargu, lokalna firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Na mocy tej umowy do sierpnia 2023 roku powstanie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji.

– Historia dzieje się na naszych oczach i jesteśmy jej kreatorami – podkreśla p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej Maciej Chmiel.

Założeniem Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji jest połączenie różnych form rozrywki i edukacji, umożliwiając dzieciom i ich rodzicom naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Projekt stworzony zostanie w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Smokiem Wawelskim i Bartolinim Bartłomiejem.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji ma nie tylko stworzyć atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców i turystów, ale także doprowadzić do ożywienia miasta i regionu. Dużą zaletą projektu jest fakt, że w przyszłości może zostać rozbudowany i uzupełniony o kolejne moduły. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce, a nawet w tej części Europy.

Projekt finansowany jest z funduszy EOG, środków Ministerstwa Kultury oraz środków miasta Bielska-Białej.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.