Rekordowy i jubileuszowy finał WOŚP

Ależ to był finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W czasie jubileuszowego 30. Finału WOŚP z samych tylko puszek udało się w Wiśle uzbierać 61 807,72 zł! Do tego dochodzą jeszcze niepoliczone  środki z akcji „Chodzimy dla WOŚP” i licytacje online. Przypomnijmy, że zeszłoroczny, całościowy rekord wynosił 52 506,62.

Przez cały tydzień w Wiśle trwała akcja „Chodzimy dla WOŚP” – podczas jej trwania uczestnicy chodzili, biegali, jeździli na biegówkach i skiturach i wysyłali nam zrzuty ekranów z mapą trasy – w ten sposób przez cały tydzień kilometry zamieniały się w złotówki dla WOŚP – wszystko dzięki wsparciu sponsorów: Ośrodka Narciarskiego Skolnity, Tutto Pizza Pasta, Bomex, Mirotrans.

Jeszcze wcześniej rozpoczęły się przygotowania do finału WOŚP w Klubie Szydełkowym, działającym przy WCK – członkinie klubu przez niemal dwa miesiąca tworzyły piękne serca, które w niedzielę towarzyszyły podczas gorącego finału. A działo się od samego południa – na scenie na Placu Hoffa zagrali m.in. Kapela Wisła, Kapela Góralska Haja, David Fly, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl. Oprócz koncertów działo się też mnóstwo niesamowitych rzeczy – animacje dla dzieci przeprowadziła fundacja Jest Bosko z Istebnej, były warsztaty z tworzenia lampionów, pełne emocji i okrągłych kwot prowadził Szymon Pilch, była ciepła zupa, równie gorąca sztafeta „Chodzimy dla WOŚP”, serca lepione ze śniegu i przede wszystkim mnóstwo dobrych emocji.

Równie duże emocje towarzyszyły nam podczas Światełka do Nieba – w tym roku był to piękny i energetyczny występ Teatru Ognia Nam Tara. To oczywiście nie koniec emocji – ciągle trwają jeszcze licytacje online, do podliczenia pozostaje także akcja „Chodzimy dla WOŚP”. Ostateczny wynik tegorocznego finału podamy już wkrótce.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.