Sfera, Arka i Plastyk kolejny raz z WOŚP

Już 30 stycznia jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny wesprą go: Galeria Sfera, Fundacja Ekologiczna Arka oraz Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. W planach jest licytacja upcyklingowych krzeseł według projektów uczniów wraz z tradycyjną zbiórką do orkiestrowych puszek zorganizowaną przez wolontariuszy z Medical Point.

Jak do tego doszło? 15 nieużywanych już krzeseł przekazanych przez Galerię Sfera trafiło najpierw w ręce uczniów bielskiego Zespołu Szkół Plastycznych i zostało zamienione na prawdziwe, unikalne dzieła sztuki użytkowej. Każde z nich wyróżnia się oryginalnym wzornictwem i unikatowym, ręcznym wykonaniem.

To już szósty raz, kiedy uczniowie bielskiego Plastyka podjęli się takiej renowacji. Teraz te unikatowe meble mogą stać się własnością każdego, kto zechce wesprzeć szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wziąć udział w aukcji.

Krzesła są wystawione od 26 stycznia, aż do dnia finału we foyer Galerii Sfera II, a środki uzyskane z ich sprzedaży trafią na konto fundacji WOŚP, która w tym roku prowadzi zbiórkę na rzecz polskiej okulistyki dziecięcej. Licytacja krzeseł odbędzie się 30 stycznia w dniu finału WOŚP, warto dodać, że w niedzielę handlową, od godziny 15.00.

Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów, wykonuje się kilkaset zabiegów – ze środków uzbieranych podczas 30. finału WOŚP ma zamiar zakupić profesjonalny sprzęt do leczenia i diagnostyki, w tym specjalistyczne tomografy i oftalmoskopy do badania dna oka.

– Razem z Wielką Orkiestrą po raz kolejny chcemy bić rekordy, licząc na szczodre serca mieszkańców Bielska-Białej. Zapraszamy wszystkich do Galerii Sfera w ostatni weekend stycznia, by na własne oczy przekonać się, jak piękne mogą być przedmioty użytkowe, którym dano nowe życie, a także by wziąć udział nie tylko w aukcji, ale i zbiórce – każda złotówka przekazana na rzecz Fundacji ma znaczenie – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Oprócz aukcji niepowtarzalnych krzeseł, na terenie galerii odbędzie się tradycyjna kwesta do charakterystycznych puszek oznaczonych czerwonym serduszkiem WOŚP. W tym roku organizatorów akcji, Galerię Sfera oraz Fundację Arka, wspierać będą wolontariusze z Medical Point oraz 29 stycznia – sobota przedstawiciele 73. Koziańskiej Drużyny Starszoharcerskiej Carpe diem oraz 37 Beskidzkiej Błękitnej Drużyny z Kóz.

– Nasza wspólna akcja to piękna idea, w której łączymy ideę drugiego obiegu ze szczytnym celem charytatywnym. Troszczymy się w ten sposób o naszą planetę, zwracając uwagę na zbyt szybkie pozbywanie się przedmiotów z naszego otoczenia oraz pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom. Cieszymy się, że po ubiegłorocznej licytacji on-line, tym razem będzie można zobaczyć się na żywo, dlatego zapraszamy do Galerii Sfera 30 stycznia – zachęca do udziału w akcji prezes fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Wydarzenie odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi.

Galeria Sfera

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.