Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody i zapowiedzi o silnym wietrze 10. jubileuszowy Puchar Reksia został przeniesiony na stok Siglany do Wisły. Pierwotnie zawody miały odbyć się 30 stycznia na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. Data pozostaje bez zmian, zmienia się za to miejsce rozgrywania zawodów.

Organizatorzy wydarzenia w opublikowanym 28 stycznia komunikacie napisali: 

Mocny wiatr uniemożliwiłby korzystanie z wyciągu kanapowego w Bielsku-Białej, natomiast na stoku Siglany wyciąg orczykowy będzie mógł wozić naszych wspaniałych Reksiaków. Bezpieczeństwo dzielnych zawodników jest dla nas najważniejsze. Jednak sport uczy nas, aby się nie poddawać i zawsze szukać rozwiązania – czytamy.

Puchar Reksia to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci, wpisane w kalendarz imprez narciarskich FIS. Młodzi amatorzy białego szaleństwa wystartują na dwóch slalomach – krótszym dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych w dwunastu grupach, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Zapisy internetowe do udziału w wydarzeniu są już zakończone, teraz jeśli okaże się, że są wolne miejsca, będzie można zapisać się w biurze zawodów 30 stycznia od godziny 7.30 do 8.30.

W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 13. roku życia – zarówno amatorzy, jak i trenujący narciarstwo. Podczas zmagań na stoku uczestnikom będzie towarzyszyć maskotka imprezy – Reksio. W imprezie może wystartować 400 osób.

Z okazji jubileuszowej edycji, organizatorzy przewidzieli także start dla grupy open 40+ fanów Reksia i sponsorów. Liczba miejsc w tej kategorii jest ograniczona do 50, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Zwycięzcy do 3. miejsca nagrodzeni zostaną pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca 4.-6. nagrodzone zostaną dyplomami i upominkami. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy oraz upominki. Szczegóły w regulaminie na stronie: www.pucharreksia.pl.

W poprzednich edycjach udział w zawodach wzięło około 6.000 uczestników, na żywo oglądało ich 20.000 widzów. Przy okazji wydarzenia zawsze odbywają się zabawy i animacje dla dzieci.

Puchar Reksia to impreza, która propaguje ideę sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To również wydarzenie na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Na terenie zawodów należy stosować się do aktualnie obowiązujących norm sanitarnych i rozporządzeń ministrów w związku z pandemią COVID-19.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.