Podwójne „trafienie” policyjnych wywiadowców

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 51-latka, który prowadził dostawczego Iveco pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Pojazd był niedopuszczony do ruchu i nie miał wykupionej polisy OC. Stróże prawa zatrzymali także jego 49-letniego znajomego, który był poszukiwany przez pszczyński sąd.

27 stycznia w godzinach wieczornych policyjni wywiadowcy patrolowali okolicę Zabrzegu. Na ulicy Sikorskiego ich uwagę zwrócił dostawczy Iveco. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierujący nim 51-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd był niedopuszczony do ruchu, a właściciel nie zawarł obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pasażerka przewoziła natomiast 13-miesięczne dziecko poza przepisowym fotelikiem. Za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za brak polisy OC finansowa kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Odpowie także za wykroczenie nieprzepisowego przewożenia pasażerów.

Podczas dalszych czynności służbowych, w miejscu zamieszkania 51-latka policjanci ujawnili, że ukrywał się u niego jego 49-letni znajomy, który był poszukiwany przez pszczyński sąd. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do zakładu karnego.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.