Mistrzostwa ratowników medycznych. Znamy najlepszych

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie (zespół nr 4) najlepsi podczas 16. Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej. W trudnych zimowych warunkach rywalizowało blisko 30 załóg z całego kraju.

Drugie miejsce zajęła załoga karetki, która przyjechała ze świętokrzyskiego, trzecie- SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu (zespół nr 5).

16. Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej odbyły się w reżimie epidemicznym. Jak mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przyjmowano zgłoszenia tylko od osób zaszczepionych, symulację wypadków organizowano raczej w przestrzeni otwartej, pozorantów w większości zastąpiły fantomy, każdy w dowolnej chwili mógł się przetestować na Covid-19, a uroczyste otwarcie zwodów odbyło się w formule on-line.   

Zadań było osiem, dwa z nich zorganizowano w nocy. Karetki wyjeżdżały m.in. do wypadku rowerzysty w górskim terenie na Przegibku, dziecka wyciągniętego ze stawu w kamieniołomie w Kozach, bezdomnego który zasłabł w Czechowicach-Dziedzicach oraz do wezwania z domu pomocy społecznej w Jasienicy. W symulacji pod tytułem „Bomba zegarowa” czekał pacjent, który miał problem z tętniakiem. 

Mistrzostwa co roku organizuje Bielskie Pogotowie Ratunkowe przy współpracy Powiatu Bielskiego i Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.