Konwent Powiatów Województwa Śląskiego za nami

Zdrowie i oświata to były główne tematy Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Starostwie spotkali się w formule online. 

Gośćmi konwentu byli przedstawiciele Związku Powiatów Polskich, największej korporacji samorządowej która zrzesza ponad 300 powiatów i miast na prawach powiatów. Bernadeta Skóbel, radca prawny która bierze udział w posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego informowała samorządowców o etapie prac nad zmianami w szpitalnictwie. Z kolei starostowie wymieniali się uwagami o działalności zespołów, które w ich subregionach mają opracować plany transformacji w szpitalach. 

Z kolei Katarzyna Liszka-Michałka radca prawny ZPP mówiła o zmianach w oświacie i zaprosiła na bezpłatne szkolenia z nowelizacji prawa oświatowego. Chodzi m.in. o kompetencje kuratorów. Bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli powiatów, członków związku odbędzie się na początku lutego.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.