Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski

Na promocję książki Eleonory Szafran Mistrz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski zaprasza 27 stycznia Książnica Beskidzka. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00. Obowiązują zapisy.

Eleonora Szafran jest córką polskiego boksera Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego. Książka przybliża jego wojenne losy. T. Pietrzykowski był deportowany do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r., stał się numerem 77. Jako więzień – bokser stoczył w obozie ponad 40 walk, znakomitą większość z nich wygrał. Na podstawie znalezionych rękopisów powstała fascynująca opowieść nie tylko o jego przeżyciach, ale także o losach polskich więźniów politycznych za drutami Auschwitz. Rękopisy boksera dają świadectwo tamtych dni, które każdy miłośnik historii powinien poznać.

Tadeusz Pietrzykowski był warszawiakiem z urodzenia i bielszczaninem z wyboru.

Aby wziąć udział w spotkaniu autorskim w Książnicy Beskidzkiej, należy zapisać się pod nr tel. 33 82 282 21, tonowo 2 i 1.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.