Uczniowie z Bielska-Białej w Andaluzji

W bezpłatnym stażu unijnym w ramach programu Erasmus+ wzięli udział uczniowie Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Grupa szesnastu uczniów zakończyła właśnie staż w ojczyźnie tańca flamenco, Andaluzji, w najnowocześniejszej i największej prywatnej szkole mody Sevilla de Moda. Pozostały doświadczenia, wspomnienia i piękne suknie flamenco.

W trakcie pobytu w andaluzyjskiej szkole uczniowie – kreatorzy mody z wydziału tekstylno-artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej projektowali, szyli i prezentowali wykonane przez siebie suknie flamenco. Ich wiedza i umiejętności skonfrontowane zostały z oczekiwaniami, jakie postawili przed nimi hiszpańscy nauczyciele mody, jednocześnie wzbogacając młodych bielszczan o nowe doświadczenia. Finałowa prezentacja odbyła się w najsłynniejszym miejscu Sevilli – Placu Hiszpańskim. Podczas sesji fotograficznej stażyści przygotowali prezentacje zatytułowane: Błyszcząca Hiszpanka, Hiszpańska Dama, Vidua Rica oraz Hiszpański Gambit.

Zdjęcia zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Power Foto pod hasłem Mój Power – mój zawód. Za pomocą jednego zdjęcia przedstaw swój zawód. Bielska Szkoła Przemysłowa zdobyła w konkursie drugą nagrodę i jako laureat otrzymała vouchery pieniężne na zakup sprzętu elektronicznego i dyplom. Autorzy zdjęć i osoby występujące na zdjęciach otrzymały pakiet nagród rzeczowych i dyplomy.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas wydarzenia Poland Skills 2021. W uroczystości uczestniczył minister edukacji Przemysław Czernek oraz wiceminister edukacji Marzena Machałek, która wręczyła nagrodę koordynatorce projektu – Iwonie Łogusz.

Pobyt naszych uczniów w Sevilli połączony był z bogatym programem kulturowym. Uczniowie zwiedzili Sevillę, Gibraltar, podziwiali Ocean Atlantycki i piękno Andaluzji – regionu gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Wszyscy uczestnicy wrócili zachwyceni i pełni energii do nowych wyzwań modowych i edukacyjnych.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.