Pożar budynku mieszkalnego w Szczyrku

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku jednorodzinnego mieszczącego się w Szczyrku przy ulicy Turystycznej. Nikt nie ucierpiał. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi policja.

Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godz. 7:40. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, z poddasza wydobywał się gęsty dym. Lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej i nie potrzebowali pomocy przedmedycznej. Działania zastępów polegały na wprowadzeniu ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych i dwie linie gaśnicze do budynku, w celu znalezienia zarzewi ognia. Równocześnie dokonano przeszukania budynku – brak potencjalnych poszkodowanych.

Strażacy ugasili źródła ognia, które znajdowały się  w stropie w kilku pomieszczeniach, następnie dokonano prac rozbiórkowych  nadpalonej konstrukcji. Miejsca objęte pożarem zostały przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną.

W działaniach brały udział 2 zastępy z PSP oraz 3 zastępy z OSP Szczyrk. Działania zakończono o godzinie 12.30.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.