Wiślana Odyseja wyruszyła z Jonidła

Dominik Dobrowolski – ekolog i podróżnik, wspólnie z bankiem Credit Agricole i spółką EFL w minioną sobotę, 22 stycznia, rozpoczął swoją kolejną wielką akcję ekologiczną – Wiślaną Odyseję.

W ciągu dziesięciu miesięcy chce posprzątać brzegi rzeki Wisły, która ma swój początek u podnóży Baraniej Góry. Dlatego też Wiślana Odyseja miała swój start na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, gdzie została zaprezentowana wystawa edukacyjna.

To fotografie, na których można zobaczyć śmieci zebrane przez ekologa na wybrzeżach Bałtyku, które dotarły tam nurtami rzek. W spotkaniu inauguracyjnym wyprawy udział wzięli przedstawiciele Nadleśnictwa Wisła na czele z Nadleśniczym Andrzejem Kudełką, przedstawiciele mediów oraz pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej. Samtąd to Dominik Dobrowolski wyruszył na pierwszy etap wzdłuż Wisły aż do Jeziora Goczałkowickiego. 

Wiślana Odyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna dla mieszkańców i turystów miast i miejscowości leżących nad Wisłą. 

 Niektóre etapy będziemy pokonywać pieszo, inne na rowerach, część trasy przepłyniemy także na kajakach. A wszystko po to, by zwracać uwagę na problem zanieczyszczania rzek i mórz plastikowymi śmieciami. Chcemy w ten sposób uświadamiać Polaków, że każdy z nas przyczynia się do zaśmiecania środowiska, więc wszyscy też musimy zaangażować się w walkę z tym problemem – mówi Przemysław Przybylski z banku Credit Agricole.

Wystawę edukacyjną znajdującą się na terenie CEE w Wiśle na Jonidle można oglądać do końca stycznia. 

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.