Zmiana zasad obsługi Urzędów

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną od dnia 24 stycznia 2022r. aż do odwołania, Urząd Gminy Czernichów i nie tylko, będzie swoje zadania realizował w trybie pracy zdalnej.

Wyjątkiem są sprawy wymagające osobistego wstawiennictwa, załatwienie takiej sprawy nastąpi po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty w urzędzie przez Interesanta. Pisma i dokumenty należy składać do skrzynki odbiorczej znajdującej się przed siedzibą Urzędu Gminy w godzinach od 7:30 do 15:30. Korespondencja ta będzie codziennie odbierana i przeglądana. Korespondencja zwrotna będzie przesyłana na podany adres. Kasa Banku Spółdzielczego w Urzędzie Gminy będzie czynna, należy wcześniej powiadomić telefonicznie o wizycie pod nr tel. 338609328.

W związku z rosnącym na terenie kraju zagrożeniem epidemicznym koronawirusem SARS-CoV-2, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów Urząd Gminy Jasienica w terminie od poniedziałku 24 stycznia 2022 roku wprowadza następujące zmiany związane z obsługą interesantów:

  1. W przypadku spraw niecierpiących zwłoki tj. zgłaszanie zgonów, spraw dotyczących ewidencji ludności i dowodów osobistych celem ustalenia wizyty prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny (33 472 62 01, 33 472 62 02).
  2. Wszelkie sprawy należy załatwiać:
  1. W celu ułatwienia dostępu do urzędu uruchomiono okno znajdujące się po prawej stronie przy wejściu głównym. Interesanci mogą do niego wrzucać dokumenty nie wymagające osobistego stawiennictwa.
  2. Kasa Urzędu będzie nieczynna. Wszelkie płatności należy dokonywać w formie bezgotówkowej, przelewem bankowym albo przekazem pocztowym na właściwy rachunek bankowy Urzędu Gminy.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ograniczamy możliwość bezpośrednich kontaktów. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań abyście Państwo zostali obsłużeni szybko, bezproblemowo i skutecznie – czytamy na stronie Urzędu.

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.