W ostatnich dniach wystąpił znaczny opad śniegu, co zdecydowanie ucieszyło właścicieli ośrodków narciarskich, jak i fanów białego szaleństwa. Warunki śniegowe są idealne na szerokie deski i zabawę w puchu.

Takie informacje zdecydowanie cieszą narciarzy. Przypominamy, że bycie aktywnym wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Ośrodki narciarskie mają stałą dostawę świeżego śniegu, a temperatury ujemne sprzyjają doskonałemu przygotowaniu tras. Mróz będzie się utrzymywał przez kolejne dni.

– Do tej pory otworzyliśmy 15 km tras tylko dzięki systemowi naśnieżania. W Szczyrku zrobiła się prawdziwa zima, spadło 30-40 cm śniegu w dolinach i jeszcze więcej u góry. To był pierwszy taki znaczny opad tej zimy. Chcemy aby otwierane trasy miały grubą warstwę min. 50 cm ubitego śniegu. Obecnie naśnieżane są Golgota (11) i górny odcinek trasy 10 i to one będą dostępne w pierwszej kolejności – czytamy na stronie Szczyrk Mountain Resort.

Na stokach warunki są bardzo dobre zarówno w dzień, jak i w nocy. Nocna jazda w górach również ma niewątpliwie swój urok. Atrakcja występuje w większości ofert najpopularniejszych ośrodków narciarskich.

– Kiedy dzień jest za krótki, by nacieszyć się zjazdami na nartach, warto pomyśleć o jazdach wieczornych. Gdy zajdzie słońce i rozbłysną reflektory, a na stokach jest znacznie mniejsze oblężenie, śmiało można przemierzać trasy prawie wszystkich stacji zrzeszonych w Wiślański SKIPASS – czytamy na stronie.

Miasto Wisła zachęca do sportów zimowych. Dodatkowo przypominamy, że w 14 ośrodkach narciarskich zrzeszonych w Wiślański SKIPASS, każdy znajdzie trasę najbardziej odpowiadającą jego umiejętnością. Można wybierać zarówno wśród dłuższych i trudniejszych, przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych narciarzy lub prostszych tras dla początkujących.

Najnowsze komunikaty o każdym ze stoków znajdziesz w linkach poniżej:

Trasy do narciarstwa biegowego:

Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski „Dębowiec” również zachęca do zimowych aktywności. Dodatkowo w najbliższym sąsiedztwie Ośrodka działają dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz bufet serwujący gorące potrawy. Zaś kolej gondolowa na Szyndzielnię znajduje się w odległości ok. 1600m.

W gminie Istebna otwarte są trasy narciarskie m.in. w Ośrodku Złoty Groń oraz w Kompleksie Zagroń.

Widzimy się na stoku?

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.