Ruszyła rozbudowa drogi powiatowej w Buczkowicach

Ruszyła rozbudowa drogi powiatowej w Buczkowicach – ul. Bielskiej, odcinka od nowego ronda do granicy z Meszną (ok. 0,9 km). Właśnie przekazano plac budowy.

Inwestycja zakłada m.in. budowę ścieżki rowerowej i chodnika na całej długości po prawej stronie drogi jadąc z Bielska-Białej. Będzie to kontynuacja trasy, która obecnie kończy się na granicy Mesznej. Drogowcy ponadto m.in. przebudują sieć gazową, wymienią nawierzchnię jezdni, pojawi się nowe oświetlenie.

Starosta bielski przypomina, że ten fragment drogi powiatowym stał się niedawno.

– To skutek „mechanizmu” prawnego przy okazji budowy drogi ekspresowej do Żywca S1. Odcinek drogi od granicy miasta Bielska-Białej w stronę Szczyrku do nowego ronda w Buczkowicach, który wcześniej miał status drogi wojewódzkiej został przekazany powiatowi bielskiemu – mówi Andrzej Płonka. 

Samorządowiec dodaje, że jest plan aby ścieżka rowerowa biegła do Szczyrku, a docelowo zaczynała się na granicy z Bielskiem-Białą.

– Za nowym rondem droga znowu jest wojewódzka, ale będziemy próbowali zrealizować ten plan. Robimy to przy wsparciu wójta gminy Buczkowice, z czego bardzo się cieszę. Mamy na względzie głównie kwestie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, których jest sporo na tej trasie – mówi starosta Płonka.

Roboty na ul. Bielskiej potrwają do końca sierpnia bieżącego roku. Jak informują w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, w najbliższym czasie nie przewiduje się zamknięcia drogi, ale nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców. Zachowajcie więc ostrożność.

Na przetarg wpłynęło 7 ofert. Rozbudowa ul. Bielskiej będzie kosztowała niespełna 3,8 mln zł. Prace finansują po połowie samorządy: powiatu i gminy Buczkowice.  

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.