Piękny koncert na początek roku jubileuszowego

W sobotę, 22 stycznia w Sali Balowej Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbył się Koncert Noworoczny, na który mieszkańców, turystów i partnerów zaprosił Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Koncert był podsumowaniem roku 2021 a zarazem inauguracją roku 2022, w którym Miasto Wisła obchodzi 60-lecie nadania praw miejskich.

Przed występem gwiazd wieczoru – zespołu Tre Voci – odbyła się część oficjalna, którą poprowadzili Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury i Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim Urzędzie Miasta. Po przywitaniu gości i przemówieniu burmistrza, który mówił o trudnym dla samorządu roku, ale także o nadziejach na lata przyszłe i planowanych inwestycjach, nastąpiło zaprezentowanie programu roku jubileuszowego.

Koncepcja obchodów roku jubileuszowego oparta została na siedmiu słowach, które opisują wyjątkowość i specyfikę Wisły: źródła, słowo, tradycja, praca, góry, ruch i tolerancja. Każde słowo reprezentuje w tym roku sztandarowe wydarzenie, które zaprezentowały osoby z nimi związane. Dni Wisły zaprezentował Tomasz Bujok, burmistrz Miasta Wisła; Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry – Andrzej Drobik; Tydzień Kultury Beskidzkiej – Rafał Cieślar; Dożynki i Święto Miodu – Zbigniew Czyż; stulecie schroniska na Stożku – Krzysztof Rudziński; Barbarian Race – Grzegorz Szczechla i ekumeniczne koncerty kolęd – Katarzyna Mizera.

W czasie części oficjalnej wręczono też niezwykle ważne wyróżnienia – Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaki zostały przyznane na wniosek burmistrza Miasta Wisła Tomasza Bujoka czterem organizacjom przez kapitułę, złożoną z radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, a wręczyli je Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego  i Jan Kawulok, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Nagrody zostały wręczone organizacjom, a odebrali je ich przedstawiciele: 

  • Związek Pszczelarzy w Wiśle – prezes Jerzy Cieślar
  • PTTK oddział Wisła – prezes Izabela Rudzińska
  • Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe – wiceprezes Donat Zniszczoł
  • Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka – prezes Zbigniew Dusza.

Po części oficjalniej rozpoczął się sam koncert, podczas którego mogliśmy posłuchać utworów w niesamowitych aranżacjach, wykonanych przez trio Tre Voci, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W skład formacji wchodzą tenorzy: Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. W Wiśle pojawili się z innymi muzykami i już tylko to dało gwarancję niesamowitego show. Tre Voci zachwyciło publiczność, wykonując zarówno popularne kolędy jak i muzykę popową z nutką opery.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.