30 stycznia pięciuset wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Bielska-Białej i okolic podczas kolejnego, 30. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia w Bielsku-Białej kwestujących będzie można spotkać wszędzie, a na pewno przy kościołach i na Rynku.

Celem tegorocznego finału jest zbiórka pieniędzy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

400 wolontariuszy wysyła z puszkami w miasto sztab grupy ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Bielsko-Biała, a 100 kwestujących – sztab działający w II Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej.

Osoby z charakterystycznymi puszkami z sercem i napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będą 30 stycznia na ulicach Bielska-Białej już od rana.

– Puszki będą wydawane dzień wcześniej, więc myślę, że niektórych wolontariuszy będzie można spotkać przed mszami przy kościołach już bardzo wcześnie – mówi Łukasz Forma z komisji sztabu Polskiego Czerwonego Krzyża, zastępca szefa sztabu.

Niektórzy będą też na pewno kwestować w sobotę – 29 stycznia w centrach handlowych Auchan, Gemini i na Sarnim Stoku. W niedzielę pojawią się przy kościołach i w centrum miasta. Ale też poza miastem – na szlakach turystycznych, na Dębowcu w związku z rozgrywanym tam tego dnia Pucharem Reksia, czy w Szczyrku – ponieważ gminy ościenne również mają wolontariuszy, którzy przynależą do bielskiego sztabu.

Od godziny 15.00, 30 stycznia warto być na bielskim Rynku gdzie odbędą się główne koncerty związane z finałem. Wystąpią Włóczykije, Gif Noise, Ultramuffina, N.O.T (Not Ordinary Thing), The Djangos oraz Sandecki Brothers. Wiele będzie się działo również wokół sceny – w programie są pokazy ratownictwa, gorąca grochówka i oczywiście niepowtarzalna atmosfera.

– Poza tym w przygotowaniu jest też drugi koncert, bardziej kameralny, z cięższym brzmieniem w klubie RudeBoy i tam też na pewno będą wolontariusze – mówi Łukasz Forma.

W sztabie WOŚP grupy ratownictwa PCK swoją puszkę wolontariusza odebrał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

– 30 stycznia wszyscy gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – mówił.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.