Sukces uczennicy SP Kaniów w konkursie recytatorskim

Fundacja Odzyskaj Środowisko z Kielc jest organizacją ekologiczną. W ramach swojej działalności stawia w miastach całej Polski charakterystyczne czerwone pojemniki. Można do nich wrzucać zużyty lub zepsuty sprzęt elektroniczny i elektryczny, który następnie jest przetwarzany w specjalnych zakładach.

W grudniu 2021 roku, w ramach Tygodnia bez elektrycznych śmieci, Fundacja Odzyskaj Środowisko ogłosiła ogólnopolski konkurs recytatorski. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać własną interpretację wiersza „Pojemnik czerwony” i wysłać do komisji konkursowej.

Jedenaścioro uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej w Kaniowie wzięło udział w poetyckim i ekologicznym wyzwaniu. Pod opieką pani Marty Iwańskiej-Siwek przygotowali i wysłali swoje recytacje. Ogłoszenie wyników okazało się niezwykle szczęśliwe, bowiem uczennica klasy 4b – Eliza Adamek – zajęła I miejsce spośród uczestników z całej Polski! Jej piękna i bezbłędna recytacja oraz autorska interpretacja wiersza zachwyciła komisję konkursową. Laureatka otrzymała wygraną w wysokości 500 złotych oraz nagrody rzeczowe. Dwie uczennice – Anna Wojewódka (klasa 4a) oraz Lena Januszyk (klasa 4b)  zdobyły wyróżnienia. Wszyscy biorący udział w konkursie czwartoklasiści (Radosław Zeman, Agata Flis, Dominika Waś, Laura Domżoł, Łucja Prochaska, Joanna Szafarczyk, Natalia Jarosz, Dorota Chomczyńska) otrzymali dyplomy oraz nagrody.

– Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Kaniowie jest dumna z Elizy. Cieszymy się, że połączenie edukacji ekologicznej i zamiłowania do recytacji przyniósł naszej Laureatce ogólnopolski sukces. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszej aktywności w konkursach krzewiących postawy ekologiczne oraz zamiłowanie do poezji i recytacji – czytamy na stronie Gminy.

Gmina Bestwina

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.