Selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski Błażej Korczyński ogłosił skład 14-osobowej kadry, która wystąpi w Mistrzostwach Europy.

W gronie powołanych znalazło się pięciu graczy aktualnego mistrza Polski i lidera Statscore Futsal Ekstraklasy – bielskiego Rekordu. W czternastce nominowanych do udziału w UEFA Futsal EURO 2022 są: Bartłomiej Nawrat, Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik.

W eliminacyjnej grupie C, w amsterdamskiej Ziggo Dome, Polacy będą mieć za rywali reprezentacje Chorwacji (21 stycznia o godz. 20.30), Słowacji (25 stycznia o godz. 20.30) i Rosji (29 stycznia o godz. 14.30). Turniejowe transmisje zaplanowane zostały w TVP Sport.

W składzie reprezentacji Serbii na ME znalazł się inny z zawodników Rekordu – Stefan Rakić. W grupie A Serbowie będą się mierzyć z reprezentacjami: Portugalii, Ukrainy i Holandii.

Pełny skład reprezentacji Polski:

Michał Kałuża (CD Burela FS) i Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała) oraz Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik (Rekord B-B), Mateusz Madziąg, Sebastian Grubalski i Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Sebastian Wojciechowski i Dominik Solecki (GI Malepszy Futsal Leszno), Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy), Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice) i Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice).

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.