Silny sport młodzieżowy

Na drugim miejscu w województwie śląskim – podobnie jak w poprzednim zestawieniu – znalazło się miasto Bielsko-Biała w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2021.

Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2021 opracował Zespół Metodyczny Instytutu Sportu w Warszawie, Miasto Bielsko-Biała utrzymało swoja pozycję z 2020 roku, zajmując drugie miejsce w województwie śląskim.

Ranking uwzględniał rywalizację w 76 sportach. W zmaganiach sportowych uczestniczyło:
•    ponad 4.200 klubów,
•    ponad 66.000 zawodników,
•    16 województw (100 proc.),
•    371 powiatów (co stanowi 97 proc. wszystkich powiatów w Polsce),
•    972 gmin (co stanowi 39 proc. wszystkich gmin w Polsce)

System Sportu Młodzieżowego został zainicjowany w 1994 roku i dedykowany jest uzdolnionej młodzieży. Zespół Sportu Młodzieżowego powstał w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym (w Warszawie w roku 2013. Głównym zadaniem zespołu było opracowanie i wdrożenie do pilotażu programu Multisport, którego ideą było upowszechnienie aktywności fizycznej wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych poprzez ich udział w regularnych i bezpłatnych zajęciach sportowych. Jednocześnie zespół współpracował z Departamentem Sportu dla Wszystkich Ministerstwa Sportu i Turystyki przy projektowaniu kolejnych programów adresowanych i upowszechniających sport wśród dzieci i promujących postawy prozdrowotne: Mały mistrz i Umiem pływać.

Od 2014 roku Zespół Sportu Młodzieżowego współpracował z Departamentem Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki w procesie transformacji systemu sportu młodzieżowego w Polsce, dostarczał niezbędne dane i informacje do podejmowania decyzji dotyczących przyszłego kształtu systemu sportu młodzieżowego.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.