Porywisty wiatr i opady śniegu – aktualny komunikat narciarski

Z powodu silnego wiatru w kilku ośrodkach narciarskich zamknięto kolej. Warunki pogodowe się zmieniają, dlatego radzimy na bieżąco sprawdzać komunikaty na oficjalnych stronach wyciągów.

Sprawdzisz tu, które ośrodki są czynne, ile spadło w nich ostatnio śniegu oraz jaka jest obecnie pokrywa śniegu. Linki do stron znajdziesz poniżej.

Pogoda w tym tygodniu bywa zmienna. Temperatury wciąż są ujemne, co będzie sprzyjać warunkom narciarskim. Spodziewamy się w dalszym ciągu opadów deszczu zamiennie ze śniegiem. Jednak ze względu na porywisty wiatr, wyciągi mogą zostać zamknięte.

Wczoraj o zamknięciu poinformował Szczyrk Mountain Resort:

– Informujemy, że w 17.01.2022r. z powodu silnego wiatru kolej B5 na Zbójnicką Kopę, B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską, B2 z Soliska na Wierch Pośredni oraz gondola A1 zostają zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy.

Wyciąg zaczepowy w Ośrodku Rekreacyjno-Narciarskim Dębowiec również został zamknięty z powodu silnego wiatru. Kolej nieczynna jest do odwołania.

Komunikat narciarski opublikowało również miasto Wisła.

Ośrodek narciarski w Wiśle Malince podał na oficjalnej stronie, że warunki pogodowe są dobre. W związku ze zmienną pogodą, polecamy wejść bezpośrednio na strony znajdujące się poniżej:

Trasy do narciarstwa biegowego:

Przypominamy, że w celu zapewnienia jak najlepszych warunków na stokach, w określonych godzinach trwa ratrakowanie stoków.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo, przebywanie w jego trakcie na stoku jest surowo zabronione.

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.