Młodzi o zdrowiu psychicznym

Jak ważne w dzisiejszych czasach jest zdrowie psychiczne – chcą uświadamiać innych młodzi ludzie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.

W tym celu tworzą stronę internetową i ankietę, a w social mediach będą publikować informacje związane z samoświadomością zdrowia psychicznego oraz o radzeniu sobie m.in. ze stresem czy samotnością. Wszystkie te elementy to składowe wymyślonego przez młodzież projektu W porządku! w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Jak mówi jedna z autorek inicjatywy, 16-letnia Maja Niemczyk, projekt dotyczy zdrowia psychicznego – jak bardzo zmieniło się pod wpływem pandemii, co miało wpływ na te zmiany itd.

– Tworzymy stronę internetową ze skrzynką, do której każdy będzie mógł anonimowo zwrócić się m.in. o pomoc. Sądzimy, że młodzież nie rozmawia z nikim o swoich problemach. Młode osoby nie potrafią znaleźć wsparcia u osób im najbliższych. Jest to w naszej opinii temat tabu – dodaje.

Kolejnym krokiem będzie publikowanie w social mediach treści związanych ze zdrowiem psychicznym oraz radzeniu sobie ze stresem czy samotnością. Te zostały również poruszone w ankiecie o zdrowiu psychicznym, która znajduje się pod adresem https://forms.gle/oEWhC7wnGZM9bKDS8 i o wypełnienie, której proszą autorki projektu. Ankieta składa się z trzynastu pytań, w części otwartych. Autorkom zależy na każdej osobie.

Celami inicjatywy jest uświadomienie ludziom, jak ważne w dzisiejszych czasach jest zdrowie psychiczne, o którym często zapominamy, upowszechnienie możliwości powiedzenia o swoich problemach oraz faktu, że trzeba o nie dbać. O szczegółach inicjatywy będziemy jeszcze informować.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.