Dobra wiadomość dla narciarzy – komunikat narciarski

W ostatnich dniach trwa intensywnie naśnieżanie, co przełoży się na stopniowe otwieranie kolejnych tras w popularnych ośrodkach narciarskich. W dodatku pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Ostatnie mroźne dni spowodowały poprawienie się warunków pogodowych na stokach. W związku z ujemnymi tempaturami otwarto wiele wyciągów. Większość tras, które miały problem w związku z niedawnym ociepleniem, ponownie są otwarte.

– Powoli wracamy do stanu otwartych tras jaki był pod koniec roku – czytamy na stronie Szczyrk Mountain Resort.

Od rana dostępna jest trasa nr 3 oraz wznowiono jazdę wieczorną. Pierwszy raz w tym sezonie na jeździe wieczornej dostępne będą obie trasy i prawie 5 km zjazdu. Będzie się działo.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie tutaj.

Od poniedziałku zrobiło się więcej miejsca na trasach. Teraz każdy znajdzie dla siebie wolną przestrzeń na swobodną jazdę. Oficjalną listę punktów udostępniła również Wisła.

Więcej szczegółowych informacji o każdym z nich znajdziecie poniżej:

Zimą na Skolnitym funkcjonują dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy narciarskie. Na szczycie kolei krzesełkowej znajduje się także Karczma na Skolnitym, zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami i osiołkiem oraz plac zabaw z prawdziwym domkiem na drzewie. 

Trasy do narciarstwa biegowego:

Do zobaczenia na stoku!

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.