Złoty Dominik, brązowi Magda i Mateusz!

Kapitalnie – od tytułu mistrza Polski Dominika Burego oraz brązowych medali Magdaleny Kobielusz i Mateusza Haratyka w sprincie – rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem!

Dla Dominika, który nie był faworytem gdyż nie specjalizuje się w sprintach to pierwszy tytuł mistrza Polski w tej konkurencji.

Magdalena z kolei powtórzyła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie natomiast dla reprezentującego NKS Trójwieś Beskidzką Mateusza to pierwszy w karierze medal imprezy tej rangi.

W ramach rozgrywanych w Zakopanem zawodów biegacze rywalizowali również w zawodach międzynarodowych FIS Slavic Cup oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 

W klasyfikacji FIS Slavic Cup kolejność zajętych miejsc była dokładnie taka sama jak w Mistrzostwach Polski.

Z kolei w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wśród kobiet podział medali również był taki sam jak w krajowym czempionacie (brąz Magdy) natomiast wsród mężczyzn trzecie miejsce przypadło zawodnikowi MKS Istebna Wojciechowi Wojtyle.

Warto dodać, że w pierwszej konkurencji MP nie wystartował nasz specjalista od sprintu Kamil Bury.

W środę zawodnicy walczyć będą o medale na dystansach techniką klasyczną, a co dla nas jest szczególnie interesujące tytułów mistrzowskich w tej konkurencji bronić będą: Magdalena Kobielusz oraz Dominik Bury.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.