Wielkie serca młodzieży z Kopala

W kilku charytatywnych akcjach świątecznych wzięli udział uczniowie Dwujęzycznych Szkół Kopalińskiego w Bielsku-Białej. To już tradycja, że młodzi ludzie z Kopala przed Bożym Narodzeniem pomagają innym.

Po pierwsze uczniowie zaangażowali się w Szlachetną Paczkę. Wybranemu przez siebie starszemu panu i jego dwóm wnuczkom przygotowali 50 kartonów prezentów.
W odpowiedzi potrzebujący napisali: Chcielibyśmy przekazać ogromne podziękowania, nie wiem, czym sobie na to zasłużyliśmy. Ten rok był ciężki, ale dzięki państwa pomocy skończy się dobrze. Od śmierci babci nie mieliśmy „normalnych” świąt, a w tym roku się to zmieni. Jestem ogromnie wdzięczna, ponieważ do tej pory musiałam radzić sobie sama, a w tym roku się to zmieniło.

Kolejna akcja, w której uczniowie wzięli udział to Książki dla Fundacji Onkologicznej Rakiety. W ramach tej inicjatywy młodzież zebrała 21 kartonów książek dla dzieci i dorosłych, które trafiły na oddziały onkologiczne w województwie śląskim.

Natomiast 17 grudnia uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznych Szkół Kopalińskiego wraz z opiekunami – jako reprezentacja całej placówki – gościli przed domami opieki społecznej przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Była to wizyta wyjątkowa, ze względu na obostrzenia, spotkanie z podopiecznymi DPS- ów i ich pracownikami nie było możliwe w środku budynku. Mimo to dzieci z całą spontanicznością i entuzjazmem weszły w rolę kolędników niosących radość i uśmiech. Przy dźwiękach świątecznej muzyki uczniowie dekorowali choinki – podarowane na rzecz akcji przez Fundację Ekologiczną Arka, śpiewali przygotowane wcześniej kolędy, przekazali kartki z życzeniami oraz dary zebrane w czasie zbiórki.

Ostatnią charytatywną akcją na terenie szkoły był kiermasz świąteczny. Jego celem była zbiórka środków na rehabilitację chorego dziecka – Patryka. Łącznie udało się zebrać 4.000 zł. Dary na kiermasz przekazali rodzice i uczniowie. Były to ręcznie robione ozdoby, świąteczne dekoracje, domowe przysmaki, zabawki i inne drobiazgi.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.